top of page

Poznáte kávu SAN FRANCISCO COFFEE CLUB? Je to mikropražiareň, ktorú vlastní Costadoro Gruppo. V tejto pražiarni sa práve začala tvoriť káva pre 9 Grams Coffee - REAL GENTLEMAN (espresso blend) pre slovenské kaviarne.

 

1. Kávy, ktoré používate, nemajú vždy rovnaký chuťový profil pri každej úrode. Tieto faktory ovplyvňuje napríklad počasie, množstvo zrážok, vlhkosť vzduchu...

 

2. Pre zachovanie rovnakej chuti espressa potrebujete laboratórium, kde testujete a skúšate máličko poupraviť pomery blendu na dosiahnutie rovnakej výslednej chute.

 

3. Predstavte si príklad, že do blendu použijete 4 rôzne kávy z iných kútov sveta. Ako sme spomenuli, počasie ovlypňuje chuť kávového zrna a treba nájsť správne pomery.

 

4. Preto vývoj zmesi je veľmi zložitý a náročný proces.

 

5. Spolu s našim partnerom Costadoro Gruppo v ich mikro pražiarni sme vyvinuli espresso zmes pre kaviarenský život pod názvom REAL GENTLEMAN. 

Espresso Real Gentleman

Chceme Vám priniesť jedinečnú chuť espressa, ktoré Vás očarí svojích chuťovým profilom, túžbou vracať sa do kaviarní, kde 9GC espresso bude podávané.

Spájame sa v tomto projekte s profesionálmi, ktorí sa rozumejú svojmu remeslu viac ako v 100 ročnej histórii. S tými, ktorí uspeli na medzinárodnom poli s početnými oceneniami za kvalitu a jedinečnosť svojich chuťových profilov.

bottom of page